تریستور X0405 پکیج DIP

12
( 12 دیدگاه )
7,000تومان
گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا

4 در انبار

تریستور X0405 پکیج DIP با وزن 0.64 گرم یک قطعه نیمه‌رسانای چند لایه است که در مدارهای الکترونیک قدرت و الکترونیک صنعتی از آن استفاده می‌شود.

x

تریستور X0405 پکیج DIP با وزن 0.64 گرم یک قطعه نیمه‌رسانای چند لایه است .از آن در مدارهای الکترونیک قدرت و الکترونیک صنعتی از آن استفاده می‌شود. گاهی تریستور را «یکسوساز کنترل شده با سیلیکون» یا SCR نیز می‌نامند.

برای روشن  شدن این قطعه پسیو، باید به پایه گیت آن (بخش کنترل شده) یک سیگنال اعمال کرد. در حقیقت، با اعمال سیگنال گیت یک دیود یکسو خواهیم داشت و این متناظر با کلمه یکسوساز در SCR است. در حقیقت، نماد مداری تریستور یک دیود قابل کنترل است.

برخلاف دیود پیوندی که یک قطعه نیمه‌رسانای دو لایه (P-N) است . یا ترانزیستور دوقطبی متداول که سه لایه دارد (P-N-P یا N-P-N)، تریستور یک قطعه نیمه‌هادی چهار لایه (P-N-P-N) است که سه پیوند PN دارد.

مشابه یک دیود، تریستور قطعه‌ای تک‌جهته است و جریان را فقط در یک جهت هدایت می‌کند. اما برخلاف دیود، تریستور بسته به چگونگی سیگنال اعمالی به گیتش می‌تواند به عنوان یک کلید مدار باز یا یک دیود یکسوکننده عمل کند. به عبارت دیگر، تریستورها فقط می‌توانند در حالت کلیدزنی عمل کنند و برای تقویت‌کنندگی به کار نمی‌روند.

تریستور، یک قطعه سه سر یا سه پایه با پایه‌های آند، کاتد  و گیت است که از سه پیوند PN تشکیل شده . می‌تواند با سرعت بسیار بالا روشن و خاموش شود یا می‌تواند مقدار مشخصی توان را برای متغیرهای زمانی در نیم تناوب‌ها به بار تحویل دهد.

  • وزن 0.64 گرم
توضیحات تکمیلی
وزن

0.64 گرم

میانگین امتیاز

2.42

12
(دیدگاه کاربر 12)
5 ستاره
0%
4 ستاره
16.67%
3 ستاره
41.67%
2 ستاره
8.33%
1 ستاره
33.33%
در مورد این کالا نظر بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 دیدگاه برای این محصول

  1. Bafrosy@barrettmail.xyz
  2. Impetle@barrettmail.xyz
  3. JALAAWATE@benjaminmail.xyz
  4. Outweiz@benjaminmail.xyz
  5. Immephews@newonlinemail.xyz
  6. absotly@mailuk.site
  7. Asteway@topmailnew.xyz
  8. WEabalf@barrettmail.xyz
  9. Cetaply@newonlinemail.xyz
  10. yourmailsf@gmail.com
  11. yourmailsf@gmail.com
  12. yourmailsf@gmail.com
علاقه مندی ها 0
صفحه علاقه مندی ها خرید را ادامه دهید