اپتوکوپلر EL817 پکیج DIP

32
( 32 دیدگاه )
1,300تومان1,566تومان
گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا

427 در انبار

اپتوکوپلر EL817 پکیج DIP یک اپتوترانزیستور با ولتاژ تغذیه 1.2 ولت و جریان مستقیم 20 میلی آمپر می باشد.

(جهت سفارش خارجی این محصول در تعداد بالا و قیمت کمتر کلیک کنید)
x

اپتوکوپلر EL817 پکیج DIP یا همان PC817 یک اپتوترانزیستور با ولتاژ تغذیه 1.2 ولت و جریان مستقیم 20 میلی آمپر می باشد. این قطعه اورجینال، محصول شرکت SHARP می باشد. این ایتوکوپلر با نام EL817 نیز در بازار شناخته می شود.

  • 1.2 ولت

اپتوکوپلر چیست :

طراحی پایه یک اپتوکوپلر که اپتوایزولاتور (Opto-Isolator) نیز نامیده می‌شود، از یک LED که نور فروسرخ یا مادون قرمز تولید می‌کند و یک قطعه نیمه‌هادی حساس به نور که برای آشکارسازی نور فروسرخ به کار می‌رود تشکیل شده است. هر دو قطعه LED و قطعه حساس به نور در یک محفظه تاریک قرار داده شده‌اند و پایه‌های فلزی برای اتصال الکتریکی دارند.

یک اپتوکوپلر یا اپتوایزولاتور از یک فرستنده یا امیتر نوری، یک LED و یک گیرنده حساس به نور تشکیل شده است. گیرنده می‌تواند یک فتودیود، فتوترانزیستور،‌ مقاومت نوری یا فتورزیستور، SCR یا تریستور نوری (فتوتریستور) یا ترایاک نوری (فتوترایاک) باشد.

داخل اپتوکوپلر‌ ها یک دیود نوری به همراه یک فتوترانزیستور قرار گرفته که هردو نسبت به محیط خارج اپتوکوپلر ایزوله شده اند؛ بدین معنی که فتوترانزیستور داخلی تنها می‌تواند نور ساطع شده توسط دیود نوری داخلی را دریافت کند. بیس فتوترانزیستور توسط نور دریافتی از طرف دیود نوری تحریک می‌شود و می‌تواند با توجه به آن، جریان را از خود عبور بدهد.

نحوه کار اپتوکوپلر EL817 پکیج DIP:

فتوترانزیستور شکل زیر را در نظر بگیرید. جریان سیگنال منبع از LED ورودی عبور می‌کند و سبب تولید نور فروسرخ در آن می‌شود که شدت آن متناسب با سیگنال الکتریکی است. این نور منتشر شده به بیس فتوترانزیستور می‌رسد و باعث روشن شدن آن می‌شود. در نتیجه، فتوترانزیستور مانند یک ترانزیستور دو قطبی عادی کار خواهد کرد.

اپتوکوپلر

بیس فتوترانزیستور می‌تواند باز (بدون اتصال) باشد تا حساسیت به انرژی نور فروسرخ LED حداکثر شود. همچنین می‌توان پایه بیس را از طریق یک مقاومت بزرگ زمین کرد و حساسیت سوئیچینگ را کنترل نمود و آن را نسبت به نویزهای الکتریکی خارجی و تغییرات ناگهانی ولتاژ آن پایدارتر و مقاوم‌تر کرد.

وقتی جریان گذرنده از LED قطع شود، انتشار نور فروسرخ نیز متوقف شده و فتوترانزیستور از هدایت باز می‌ایستد. از فتوترانزیستور می‌توان برای سوئیچ کردن جریان در مدار خروجی استفاده کرد.

پاسخ طیفی LED و قطعه حساس به نور تطابق زیادی با هم دارند و از طریق یک حائل شفاف مانند شیشه، پلاستیک یا هوا از یکدیگر جدا شده‌اند. از آن‌جایی که اتصال الکتریکی مستقیمی بین ورودی و خروجی یک اپتوکوپلر وجود ندارد، تا حدود 10kV ایزولاسیون الکتریکی وجود دارد.

دانلود دیتاشیت

میانگین امتیاز

2.59

32
(دیدگاه 32 کاربر)
5 ستاره
0%
4 ستاره
21.88%
3 ستاره
37.5%
2 ستاره
18.75%
1 ستاره
21.88%
در مورد این کالا نظر بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 دیدگاه برای این محصول

  1. Counknete@beaumail.xyz
  2. gurnani@beaumail.xyz
  3. inwague@beaumail.xyz
  4. Wremssarl@beaumail.xyz
  5. enforse@beaumail.xyz
  6. HoofsDaks@beaumail.xyz
  7. hoiliacot@onymail.xyz
  8. apaklymep@onymail.xyz
  9. JALAAWATE@benjaminmail.xyz
  10. lucilefinniss@arcor.de
  11. Outweiz@benjaminmail.xyz
  12. Immephews@newonlinemail.xyz
  13. WEabalf@barrettmail.xyz
  14. absotly@mailuk.site
  15. Asteway@topmailnew.xyz
  16. Cetaply@newonlinemail.xyz
  17. yourmailsf@gmail.com
  18. yourmailsf@gmail.com
  19. yourmailsf@gmail.com
  20. yourmailsf@gmail.com
  21. Alarriake@barrettmail.xyz
  22. Veissex@benjaminmail.xyz
  23. Blooste@benjaminmail.xyz
  24. axollorce@newonlinemail.xyz
  25. Switole@bernardmail.xyz
  26. Infiche@topmailnew.xyz
  27. hhhhs43s@gmail.com
  28. Urilupt@baileymail.xyz
  29. Infiche@topmailnew.xyz
  30. oscilky@newtopmail.xyz
  31. wwe4rff43s@gmail.com
  32. wwe4rff43s@gmail.com
علاقه مندی ها 0
صفحه علاقه مندی ها خرید را ادامه دهید