ویدیو های آموزشی و پروژه, ویدیو های معرفی قطعات

قطعات کاربردی

قطعات کاربردی

 

قطعات کاربردی عناصری از مدار هستند که به عملکرد آن کمک می کنند. عملکرد ادوات الکترونیکی به نوع و نیاز مدار بستگی دارد .

این برد راه انداز از ماژول GSM/GPRS/ SIM800L بهره می برد. این ماژول نسخه جدیدتر خانواده SimCom می‌باشد که برای انواع کاربردها بهینه شده است لذا پایه‌های کمتری نسبت به مدل‌های دیگر این خانواده دارد و به طبع ابعاد کوچکتری هم دارد. برد راه انداز سيم 800L در حقيقت يك تلفن همراه هوشمند است كه فرمان هاي مختلف و متنوع دستگاه های طراحي شده را به درستي دريافت و ارسال مي نمايد و از سوي ديگر پاسخ های مربوطه را نيز از دستگاه يا كاربر انساني دريافت كرده و به دستگاههاي طراحي شده تحويل ميدهد. ماژول GSM/GPRS/ SIM800L چهار باند 850/900/1800/1900MHZ را پشتیبانی می کند و دارای امکانات GSM/GPRS

بر روی ماژول GSM/GPRS/ SIM800L یک سوکت IPX تعبیه شده است که میتواند جهت تقویت گیرندگی ماژول آنتن GSM/IPX را به آن متصل کنید. جهت خرید از اینجا اقدام نمایید.

شما می‌توانید از این قطعات کاربردی برای هر کاری که یک تلفن همراه معمولی انجام می‌دهد از قبیل ارسال و دریافت SMS (پیام متنی)، برقراری یا دریافت تماس تلفنی با استفاده از بلندگوی خارجی 8 اهمی و میکروفون الکترودی، اتصال به اینترنت از طریق TCP/IP، GPRS،HTTP، دریافت و پخش ایستگاه‌های رادیو FM و.. استفاده کنید. این ماژول از شبکه چهار بانده GSM/GPRS پشتیبانی می‌کند به این معنی که تقریبا در هر نقطه از جهان کار می‌کند. روی این ماژول یک تراشه تلفن همراه SIM800L GSM از Simcom قرار داده شده است. ابعاد کوچک این ماژول آن را به گزینه مناسبی برای استفاده در پروژه‌های کم حجم تبدیل می‌کند.

همچنین این ماژول را میتوانید به راحتی با بردهای آردوینو از قیبل UNO و 2560  راه اندازی کرد . انواع بردهای آردوینو نیز در فروشگاه ولتاتک موجود می باشد.

مشخصات فنی ماژول GSM/GPRS/ SIM800L :

 • ولتاژ کاری: 3.4 تا 4.4 ولت
 • نوع رابط: UART
 • نرخ ارسال داده: از 1200 تا 115200 bps
 • پشتیبانی از چهار باند: PCS1900، GSM850، EGSM900، DCS1800
 • جریان حالت خاموش: 60 میکروآمپر
 •  جریان 1mA: sleep mood
 •  جریان 18mA :stand by
 • جریان 199mA :GSM850
 • جریان 216mA :EGSM900
 • جریان حالت تماس: 146 میلی آمپر
 • جریان 131mA :PCS1900
 • جریان 453mA :GPRS
 • جریان در حالت انتقال داده: حداقل 2 آمپر

ماژول تغذیه کاهنده XL4015 یک مبدل DC به DC مبتنی بر آی سی LM2596 با جریان خروجی 3 آمپر می باشد اما تنها تا 1.8 آمپر را پشتیبانی می کند و برای جریان های بالاتر به هیت سینک اضافی نیاز دارد.

این ماژول تغذیه کاهنده ولتاژ با جریان 4 آمپر توان 50 وات را به آسانی تولید می کند اما برای دست یابی به توان 75وات هیت سینک اضافی مورد نیاز هست که قیمت را افزایش می دهد و در جریان 5 آمپر توان بالا، بازدهی بالا و ریپل کمی دارد

این قطعات کاربردی دارای دامنه ولتاژ ورودی 4 تا 38 ولت DC می باشد (ولتاژ ورودی از 38 ولت تجاوز نمی کند). همچنین ماژول تغذیه کاهنده ولتاژ XL4015 دارای دامنه ولتاژ خروجی 1.25 تا 36 ولت و دامنه جریان خروجی 0 تا 5 آمپر می باشد، توصیه می شود این ماژول در جریان 4.5 آمپر بکاربرده شود.

این ماژول در برابر اتصال کوتاه ایمنی دارد (جریان محدود ۸ آمپر). برای محافظت ماژول در برابر افزایش دما و معکوس شدن پلاریته ورودی می توان یک دیود جریان بالا را با ورودی سری کرد.

کاربردهای ماژول :

 • استفاده در پروژه های صنعتی
 • در طراحی پاوربانک
 • طراحی منابع تغذیه

پل دیود 1000V / 35A تخت شانه ای GBJ3510 یک دیود پل شانه ای با تحمل جریان 35 آمپر و ولتاژ 1000 ولت میباشد. این پل دیود محصول شرکت SEP میباشد که بسیار باکیفیت است.

دیود پل 1000V / 35A تخت شانه ای GBJ3510 يك نوعي از ديود هاي پل است. مدار پل دیودی در ژانویه سال 1896 توسط کارول پولاک لهستانی اختراع شد. تا پیش از در دسترس بودن  مدارهاي مجتمع پل دیودی از “اجزای گسسته” یعنی دیودهای جداگانه ساخته می شد.از حدود سال 1950، یک قطعه با چهار ترمینال تک، حاوی چهار دیود متصل در یک پیکربندی یک پل به یک قطعه تجاری استاندارد تبدیل شد وهم اکنون با رده های مختلف ولتاژ و جریان در بازار قطعات الکترونیکی موجود است.

 

پل دیود چیست :

هر پل دیودی چهار پایه دارد، دو پایه از آن متعلق به ورودی AC خود می باشد و دو پایه دیگر مربوط به خروجی پل می باشد.

این یکسوساز یک موج سینوسی کامل را از پایه ورودی خود گرفته و فقط نیم سیکل مثبت آن را عبور می دهد، هم چنین نیم سیکل منفی آن را نیز تبدیل به یک نیم سیکل مثبت می کند. به بیان ساده تر خروجی هر پل از بی نهایت نیم سیکل مثبت تشکیل شده است. با توجه به کارکرد پل، این قطعه در قسمت خروجی یک اتوترانس به صورت موازی بسته می شود و زمانی که ولتاژ ورودی تغیر کند در خروجی برق DC را دریافت خواهد کرد و در واقع از خروج جریان به شکل متناوب جلوگیری می کند.

پل دیود مربعی فلزی 1000V / 35A مدل KBPC3510 از انواع یکسوساز قدرت با توان بالا و ابعاد کوچک میاشد.

single-phase Bridge Rectifier with diffused junction and metal case. Low Power Loss and High Efficiency; Electrically Isolated Metal Case

پل دیود مربعی فلزی 1000V / 35A مدل KBPC3510 یک دیود پل شانه ای با تحمل جریان ۳۵ آمپر و ولتاژ ۱۰۰۰ولت میباشد. این قطعات کاربردی  محصول شرکت SEP میباشد که بسیار باکیفیت است.

پل دیود مربعی فلزی 1000V / 35A مدل KBPC3510 يك نوعي از ديود هاي پل است. مدار پل دیودی در ژانویه سال 1896 توسط کارول پولاک لهستانی اختراع شد. تا پیش از در دسترس بودن  مدارهاي مجتمع پل دیودی از “اجزای گسسته” یعنی دیودهای جداگانه ساخته می شد . از حدود سال 1950، یک قطعه با چهار ترمینال تک، حاوی چهار دیود متصل در یک پیکربندی یک پل به یک قطعه تجاری استاندارد تبدیل شد وهم اکنون با رده های مختلف ولتاژ و جریان در بازار قطعات الکترونیکی موجود است.