ترانزیستور ماسفت SG40N01Q

31
( 31 دیدگاه )
44,021تومان
گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا

1 در انبار

ترانزیستور ماسفت SG40N01Q  یکی از متداول ترین انواع ترانزیستور FET گیت عایق بندی ایزوله در بسیاری از مدارهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد .

x

ترانزیستور ماسفت SG40N01Q  یکی از متداول ترین انواع ترانزیستور FET گیت عایق بندی ایزوله در بسیاری از مدارهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد .  ترانزیستور اثر میدانی نیمه هادی اکسید فلز (Metal Oxide Semiconductor Field Effect Transistor) یا به اختصار ماسفت MOSFET نامیده می‌شود.

  • حداکثر Vds (ولت) :40
  • دمای کاری(سانتیگراد) :-55 to 150

ماسفت یا GFET یک ترانزیستور اثر میدانی کنترل شده با ولتاژ است. این ترانزیستور به دلیل اینکه یک الکترود گیت “اکسید فلز” دارد . که با لایه بسیار نازکی از مواد عایق از کانال n یا کانال p نیمه هادی اصلی عایق بندی شده، با JFETمتفاوت است.

گیت از لحاظ الکتریکی به کمک لایه‌ نازکی از یک عایق که معمولاً اکسید سیلیکون است، از نیمه‌هادی نوع N یا P که در پیوند اصلی قرار دارند ایزوله می‌شود. این لایه عایق فوق العاده نازک را می توان به عنوان صفحه یک خازن در نظر گرفت.

جدا سازی گیت کنترل باعث افزایش مقاومت ورودی ترانزیستور   MOSFET تا محدوده مگا اهم (MΩ) می شود و مقاومت ورودی تقریباً بی نهایت ایجاد می‌کند. به این دلیل که ترمینال گیت (Gate) از کانال انتقال جریان اصلی بین درین (Drain) و سورس (Source) از نظر الکتریکی جدا شده است .  هیچ جریانی به گیت وارد نمی‌شود.

درست مانندJFET ، ترانزیستور  MOSFET نیز مانند یک مقاومت کنترل شده با ولتاژ عمل میکند  . جایی که جریان از طریق کانال اصلی بین درین و سورس متناسب با ولتاژ ورودی است.

مقاومت ورودی بسیار بالای ترانزیستور   MOSFET میتواند به راحتی باعث تجمیع مقدار زیادی از بار استاتیک شده و در نتیجه به MOSFET صدمه وارد شود . مگر اینکه با دقت محافظت شود.

توضیحات تکمیلی
دمای کاری(سانتیگراد) :

-55 to 150

حداکثر Vds (ولت) :

40

حداکثر Id (آمپر) :

140

حداکثر توان مصرفی ( وات ) :

73.5

حداکثر (Vgs(th به ( ولت ) :

3

میانگین امتیاز

2.45

31
(دیدگاه 31 کاربر)
5 ستاره
0%
4 ستاره
25.81%
3 ستاره
19.35%
2 ستاره
29.03%
1 ستاره
25.81%
در مورد این کالا نظر بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

31 دیدگاه برای این محصول

  1. Utemync@onymail.xyz
  2. eurorgo@onymail.xyz
  3. Frelamb@onymail.xyz
  4. Interly@onymail.xyz
  5. Snivine@onymail.xyz
  6. deteacile@topmailnew.xyz
  7. finforb@topmailnew.xyz
  8. JALAAWATE@benjaminmail.xyz
  9. asymbom@topmailnew.xyz
  10. Immephews@newonlinemail.xyz
  11. Outweiz@benjaminmail.xyz
  12. WEabalf@barrettmail.xyz
  13. Asteway@topmailnew.xyz
  14. absotly@mailuk.site
  15. Cetaply@newonlinemail.xyz
  16. yourmailsf@gmail.com
  17. yourmailsf@gmail.com
  18. Alarriake@barrettmail.xyz
  19. axollorce@newonlinemail.xyz
  20. Switole@bernardmail.xyz
  21. Blooste@benjaminmail.xyz
  22. Veissex@benjaminmail.xyz
  23. yourmailsf@gmail.com
  24. raikise@bernardmail.xyz
  25. Infiche@topmailnew.xyz
  26. hhhhs43s@gmail.com
  27. intactbic@onymail.xyz
  28. Infiche@topmailnew.xyz
  29. wwe4rff43s@gmail.com
  30. abablense@newonlinemail.xyz
  31. wwe4rff43s@gmail.com
علاقه مندی ها 0
صفحه علاقه مندی ها خرید را ادامه دهید